ნუ მასწავლიან და ნუ წერენ წერილებს ადამიანები, რომლებსაც მხოლოდ საწვრთნელო პოლიგონზე ჰყავთ ოცეული ნანახი – ნუ იშვერენ ზაზა გოგავასკენ ხელს! –...
ზაზა გოგავა შოთა უტიაშვილის მიერ აგვისტოს ომის დროს პირდაპირ ეთერში რუკის ჩვენებაზე- კატასტროფული შეცდომაა
2008 წელს გაერთიანებული შტაბების ხელმძღვანელი ზაზა გოგავა პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე, სადაც 2004 – 2008 წლებში საქართველოს...
ზურაბ ქადაგიძე ბადრი ჯაფარიძეს: გარანტირებულად შემიძლია გითხრა – შენ და მამუკა, ნამდვილად დარჩებით, საქართველოს უახლეს ისტორიაში, როგორც უსამშობლო ნაძირალები!
„ხალხის ძალის“ წევრი ზურაბ ქადაგიძე სოციალურ ქსელში ეხმაურება ბიზნესმენ ბადრი ჯაფარიძის სატელევიზიო გამოსვლას, სადაც ეს უკანასკნელი ქვეყნის სასიკეთოდ ბიძინა...
ლაშა ქოიავა 2008 წლის ომზე: რადგან არასამხედრო გეგმით დაიწყო მოქმედება, ვინაიდან, რაღაც მიმართულება ჩაბარდა არასამხედროებს მართვაში, იქ გასაგები იყო, რომ ომი უნდა წაგებულიყო, მოცემულ შემთხვევაში – საბრძოლო მოქმედება
სახმელეთო ჯარების სამედიცინო დეპარტამენტის ყოფილმა ხელმძღვანელმა, ომის ვეტერანმა, ლაშა ქოიავამ, პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე, 2008 წლის...
ზურაბ ქადაგიძე: შოუდ ქცეული ომის ტრაგედია, როდესაც საბრძოლო მოქმედებებსა და ბრძანებებს არა სამხედრო, არამედ ნაციონალური მოძრაობის პარტ-აქტივი ახორციელებდა
ვუსმენ საგამოძიებო კომისიას და ისეთი ბოროტება ცხადდება ჩვენს თვალწინ, რომლის წარმოდგენაც კი შეუძლებელია. 2003-2012 წლებში, საქართველოს წინააღმდეგ...
ლაშა ქოიავა-გეგმის მიხედვით საბრძოლო მოქმედება უნდა დაწყებულიყო 8 აგვისტოს დილის 7 საათზე. შუადღეს გადაცილებული იყო და მოქმედებები ჯერ არ დაწყებულა. ჟურნალისტები ჩამოვიდნენ და დაგვრთეს ნება, დაგვეწყო საბრძოლო მოქმედება
2008 წელს სახმელეთო ჯარების ცალკეული სამედიცინო ბატალიონის (საველე ჰოსპიტალი) უფროსმა, ლაშა ქოიავამ პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე 2008...
ლაშა ქოიავა: სამხედრო მოქმედებათა მართვაში უხეში ჩარევით მივიღეთ ის, რომ ჯარმა ვერ შეასრულა ამოცანა, მათ არ მისცეს საშუალება განეხორციელებინათ ის, რაც იყო დაგეგმილი და რაც მათ უნდა გაეკეთებინათ
მეოთხე ბრიგადამ კი არ დააგვიანა, ის დააგვიანეს, აქ პრინციპული განსხვავებაა. ჩვენ საბრძოლო დანაყოფებს არ მისცეს საშუალება შეესრულებინათ ამოცანები. აქედან...
დიმიტრი ხუნდაძე: საქართველოს ისტორიაში აქციები ყოველთვის უკავშირდებოდა დამოუკიდებლობის მოთხოვნას, ახლანდელი აქციების მოთხოვნა კი მორჩილებაა – დამოკიდებულებას ითხოვენ
„ორი პარალელური პროცესი მიდიოდა: ერთი, რომ საქართველო ომში უნდა ჩართულიყო და მეორე – თუკი საქართველოს ხელისუფლება ამაზე უარს იტყოდა (და მათ ჰქონდათ ამის...
თამთა მეგრელიშვილი “News on.ge-ს”: აფხაზეთი, სამაჩაბლო არის ისტორიულად დასაბრუნებელი მისია და  გამართლებულია ყველა ნაბიჯი, რომელსაც მმართველი გუნდი სახელმწიფოს ინტერესებიდან გამომდინარე დგამს
თამთა მეგრელიშვილი: “News on.ge-ს”ვურჩევდი მეტი პასუხისმგებლობით მოეკიდოს ასეთი საკითხების საზოგადოებისათვის სწორი შინაარსობრივი გზავნილით მიწოდებას –...
სოზარ სუბარი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე: შვილმკვდარმა დედამ, რომლის შვილი შეეწირა სამშობლოს სამსახურს, უნდა იცოდეს, ვისი შეცდომები, ვისი დანაშაულებრივი გადაწყვეტილებები და ბრძანებები დგას ტრაგედიების უკან
ლაშა ქოიავა მიხეილ სააკაშვილზე: აქ მოხდა ის, რომ პრეზიდენტი გაიქცა, ჯარმა ეს დაინახა, რამაც გამოიწვია სერიოზული დემორალიზაცია ჯარში
მიხეილ სააკაშვილის მონაწილეობა საბრძოლო მოქმედებებში რაღაცნაირად არ იგრძნობოდა. ის არ იტვირთავდა თავს, ბოროტად არ იყენებდა თავის თანამდებობას ჯართან...
გურამ მაჭარაშვილი: საგამოძიებო კომისია მოიძიებს მტკიცებულებებს იმ პოლიტიკურ ხელმძღვანელებზე, რომელთა მიმართაც პრეტენზიები საზოგადოებაში აგვისტოს ომის დაწყების დროიდან არსებობდა
„როგორც დავპირდით საზოგადოებას, „ნაცმოძრაობა“, როგორც დამნაშავე რეჟიმი, საქართველოს პარლამენტში საგამოძიებო კომისიის მიერ უნდა შეფასებულიყო, რათა ის პოლიტიკური...
ქოიავა: ოქრუაშვილის დროს გაუქმებული იყო სახმელეთო ჯარების შტაბი, სამხედრო დაზვერვა, ამერიკელების მომზადებული ათი ბატალიონი კომანდოსები, ფრანგების და შვეიცარიელების მომზადებული და აღჭურვილი სამთო-მსროლელი ბატალიონი